Volejbal Nivnice

oficiální weblog nivnického volejbalu

06.05.2009
Boj o postup

Volejbalisté Nivnice brány druhé ligy neotevřeli

Volejbalisté Nivnice do druhé ligy nepostoupili, v kvalifikačních bojích na domácí palubovce totiž ani jednou nevyhráli a i nadále zůstávají v krajském přeboru. Vyšší soutěž přitom měli na dosah, jenže v přímém souboji o druhé postupové místo podlehli Vyškovu a jejich sen se rozplynul.
„Škoda, ale nic se neděje, za rok se o postup znovu popereme," říká František Ježek, asistent trenéra. „O našem osudu rozhodl hned první duel s Litovlí. V pátém, zkráceném setu jsme už vedli 12:5, jenže kluci jako by se zalekli vítězství, začali chybovat, znervózněli a zkušenější soupeř trestal. Ostatně právě zkušenosti hrály rozhodující roli," ví dobře asistent Ježek.

Nivnice - Litovel 2:3
Domácí začali bez bázně a hany, těžili z tvrdého servisu Trtka a Petlacha a dobré obrany na síti. Soupeř však odpovídal stejnou mincí a tak se vyrovnaný duel přehoupl do tie-breaku. V něm už Nivničtí vedli 12:5, jenže pak se překvapivě zadrhli. „Do kolen kluky poslala série nevynucených chyb, znervózněli a závěr pak už nezvládli psychicky," všiml si Ježek.

Nivnice - VŠB Ostrava 0:3
Ostrava potvrdila roli jednoznačného favorita kvalifkace, domácí výběr převyšovala ve všech směrech a hladce vyhrála.

Nivnice - Vyškov 2:3
Souboj s Vyškovem se změnil v přímou bitvu o druhou ligu. Matematika byla jasná, Nivnici zajistí postupové oslavy vítězství 3:0 nebo 3:1. Trtkovi svěřenci však prohráli hned první set a třebaže záhy vyrovnali, nakonec prohráli. „Po druhém ztraceném setu zápas ztratil náboj, bylo rozhodnuto," vysvětlil Ježek. „Kromě nedostatku zkušeností jsme doplatili i na velmi jednoduchou hru, která byla pro soupeře čitelná, takže jsme pak útočili do připravené obrany," uzavřel nivnický asistent.

Autor: ceh


Celý příspěvek