Volejbal Nivnice

oficiální weblog nivnického volejbalu

22.09.2009
Vítězství ČESTICE 2009

43. ročník národního finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu

Ve dnech 22. a 23. srpna 2009 se v Česticích, na okrese Rychnov nad Kněžnou, uskutečnil již 43. ročník národního finále vesnických a zemědělských sportovců mužů a žen ve volejbalu. Letos to bylo již 28. národní finále pořádané čestickými volejbalisty. Finále se zúčastnili vítězové krajských kol Čech a Moravy a družstva, která byla nominována za jednotlivé kraje.

Vyhlašovatelem 43. ročníku byl Český volejbalový svaz - komise společenského významu volejbalu - za spoluúčasti Ministerstva zemědělství ČR v Praze a Českého svazu rekreačního sportu.
Uspořádáním byla pověřena tělovýchovná jednota SOKOL Čestice ve spolupráci s KVS v Hradci Králové, jakož i Okresním volejbalovým svazem v Rychnově nad Kněžnou.

Soutěž vesnických a zemědělských volejbalistů (-tek) vznikla v roce 1967 a účast na národním finále je podmíněna splněním následujících podmínek:

 • být členem vesnické tělovýchovné organizace nebo
 • být pracovníkem zemědělského podniku, nebo školy.

Za každý kraj, který uspořádal krajské kolo, postoupí do NF prvá dvě družstva mužů i žen. Kde se krajská kola neuskutečnila a v příslušném regionu existují celky odpovídající charakterem uvedeným podmínkám a příslušným propozicím, může v NF startovat 1 družstvo mužů a 1 žen, které projeví zájem a je pověřeno KVS.

Národní finále bylo zahájeno v sobotu 22. 8. v 10,30 hodin prezentací a kontrolou dokladů.
V 11,00 hodin následovalo rozlosování soutěží a porada s vedoucími družstev.
V 11,30 hodin slavnostní zahájení ředitelem národního finále Bohuslavem Dvořákem s uvítáním všech účastníků, funkcionářů a hostů:

 • p. Miroslava Vyhlídala, předsedy KSVV ČVS a členů komise (Kučera, Pavelka, Flíček, Kobliha, Šlechta),
 • p. Mgr. Jana Langra, předsedy OVV ČSTV v Rychnově nad Kněžnou,
 • p. Miroslava Dolka, předsedy OVS v Rychnově nad Kněžnou,
 • hostů z Hodslavic - Danu a Mirka Vyhlídalovi,
 • hostů z Dřevěnice - Otakara Fendrycha a Janu Štálovou,
 • MUDr. Zemánka a Koubovou - za Oborovou zdravotní pojišťovnu bank, pojišťoven a stavebnictví,
 • sbor rozhodčích Královéhradeckého (pp. Židů, Fendrych, Voslář, Kalivoda) a Pardubického kraje (pp. Paleček, Bubák, Mikunda, Kaštánek)

Také účast zástupců ministerstva zemědělství, Mgr. Miroslava Prokopa a Mgr. Tomáše Šimka potvrdila význam národního finále a přispěla ke zdaru celé akce.

Čtyřicátého třetího ročníku se zúčastnilo 7 družstev mužů a 5 družstva žen.

Soutěž žen se hrála v sobotu od 12,30 do 19,30 hodin. V neděli od 9,00 do 14,00 hodin.

Řídící výbor ve složení
Miroslav Charvát - vedoucí soutěží,
Josef Paleček - hlavní rozhodčí a
Miloslav Sršeň - vedoucí technického úseku

rozhodl - z důvodu příznivého počasí - hrát mužské i ženské soutěže tradičně na dva vítězné sety v jedné skupině.

V neděli, 23. 8., byly dohrány obě soutěže, vyhlášeny výsledky a provedeno závěrečné vyhodnocení.

Všechna družstva obdržela ceny, hezká trička, diplomy. Prvá tři družstva v obou kategoriích medalie a čtyři družstva poháry věnované Ministerstvem zemědělství ČR. Nejlepší hráči upomínkové předměty.

Ceny předávali:

 • Mgr. Miroslav Prokop a Tomáš Šimek - za MZ ČR (účastnili se druhý den),
 • Miroslav Vyhlídal - za ČVS,
 • Miroslav Charvát - za TJ Sokol Čestice.
Konečné pořadí mužů:   Konečné pořadí žen: 
1.TJ Nivnice (Zlínský kraj)12:0 1.Sokol Křenovice „A" (Jihomoravský kraj)8:0
2.Sokol Štoky (Kraj Vysočina)9:4 2.TJ Sokol Jezbiny (Královéhradecký kraj)6:2
3.TJ Sokol Černčice (Královéhradecký kraj)8:5 3.Sokol Albrechtice (Královéhradecký kraj)4:5
4.TJ Sokol Bílá Třemešná B (Královéhradecký kraj)7:9 4.TJ Sokol Poniklá (Liberecký kraj)3:6
5.TJ Sokol Bílá Třemešná A (Královéhradecký kraj)4:9 (0,87) 5.Sokol Křenovice „B" (Jihomoravský kraj)0:8
6.Tatran Hrušky (Kraj Jihomoravský)4:9 (0,83)    
7.ČZU Praha (Praha)3:11    

Vítěz v ženách - Sokol Křenovice - obhájil loňské prvenství.

Bylo sehráno celkem 31 zápasů a 68 setů. V kategorií mužů rozhodoval o pořadí na 5.- 6. místě poměr míčů, což svědčí o vzácné vyrovnanosti družstev.
Po oba dny úspěšně pracovalo celkem 8 zapisovatelů, kteří se zároveň starali o úpravu a lajnování kurtů.

Vyhlašovala se také všechna NEJ ...

Nejlepší smečař:Marcel Smetana - Nivnice
Nejlepší smečařka: Hana Hegerová - Křenovice „A"
Nejlepší nahrávač: Zdeněk Bramberger - Štoky
Nejlepší nahrávačka: Zdena Petrušková - Poniklá
Nejvšestrannější hráč: Martin Stránský - Bílá Třemešná „B"
Nejvšestrannější hráčka:Kateřina Sršňová - Albrechtice
Miss finále:Michaela Betlachová - Albrechtice

Všechna družstva obdržela pěkné ceny a diplomy. Prvá čtyři družstva v obou kategoriích poháry a medaile. Nejlepší hráči a hráčky upomínkové předměty.

Ubytování bylo v chatkách přímo v areálu a ve vlastních stanech. Sobotní počasí prodloužilo odpolední časový program o dvě hodiny. Nedělní počasí již dovolilo hrát na všech kurtech a celou soutěž sehrát.

Poděkování patří jak Krajskému volejbalovému svazu v Hradci Králové za delegaci rozhodčích, tak vrchnímu rozhodčímu, Josefu Palečkovi.

Stejně dobrá byla pohoda při sobotním společenském večírku při hudbě „Čenda".

Závěrem lze říci že 43. ročník proběhl nakonec ke spokojenosti účastníků.

Občerstvení po oba dny zajišťovali domácí pořadatelé. Pod velkým stanem bylo příjemné prostředí k posezení a taneční parket pro večerní zábavu.

Přítomnost zástupců Ministerstva zemědělství ČR v Praze Mgr. Miroslava Prokopa a Mgr. Tomáše Šimka, předsedy OVV ČSTV Jana Langra, předsedy OVS Miroslava Dolka, senátora JUDr. Miroslava Antla, delegací z Dřevěnic a Hodslavic podpořila význam této akce. Potěšila i účast zástupců „Oborové zdravotnické pojišťovny bank".

Všichni se již těší na další ročník v příštím roce.

Poděkování patří

 • Královéhradeckému krajskému úřadu, který v rámci grantů přispěl celkovou částkou 16.000,- Kč na ceny a technické zajištění,
 • Českému svazu rekreačního sportu, jenž přispěl prostřednictvím OZP částkou 5.000,- Kč. (Na místě bylo možné si nechat změřit krevní tlak a tukové hodnoty.)

Ocenění zaslouží i místní sponzoři.

Díky patří členům Sokola Čestice:
►  za zajištění občerstvení,
►  velice pěkná pamětní trička a
►  další upomínkové předměty (skleničky) u příležitosti konání letošního národního finále.

Přátelský trojúhelník Čestice, Dřevěnice, Hodslavice trvá dodnes a delegace se vzájemně navštěvují a předávají si zkušenosti s organizováním tradičních turnajů.

Závěrem lze říci, že 43. ročník proběhl ke spokojenosti všech účastníků a navázal na předcházející ročníky. Letošní ročník byl o to významnější, že poháry, ceny a vše ostatní odpovídalo tradicím turnaje NF. Všichni se již těší na další nový ročník v příštím roce.

Miroslav Charvát, předseda TJ

Bohuslav Dvořák, ředitel národního finále

Článek vložil: ejem

Převzato z www.cvf.czCelý příspěvek

06.05.2009
Boj o postup

Volejbalisté Nivnice brány druhé ligy neotevřeli

Volejbalisté Nivnice do druhé ligy nepostoupili, v kvalifikačních bojích na domácí palubovce totiž ani jednou nevyhráli a i nadále zůstávají v krajském přeboru. Vyšší soutěž přitom měli na dosah, jenže v přímém souboji o druhé postupové místo podlehli Vyškovu a jejich sen se rozplynul.
„Škoda, ale nic se neděje, za rok se o postup znovu popereme," říká František Ježek, asistent trenéra. „O našem osudu rozhodl hned první duel s Litovlí. V pátém, zkráceném setu jsme už vedli 12:5, jenže kluci jako by se zalekli vítězství, začali chybovat, znervózněli a zkušenější soupeř trestal. Ostatně právě zkušenosti hrály rozhodující roli," ví dobře asistent Ježek.

Nivnice - Litovel 2:3
Domácí začali bez bázně a hany, těžili z tvrdého servisu Trtka a Petlacha a dobré obrany na síti. Soupeř však odpovídal stejnou mincí a tak se vyrovnaný duel přehoupl do tie-breaku. V něm už Nivničtí vedli 12:5, jenže pak se překvapivě zadrhli. „Do kolen kluky poslala série nevynucených chyb, znervózněli a závěr pak už nezvládli psychicky," všiml si Ježek.

Nivnice - VŠB Ostrava 0:3
Ostrava potvrdila roli jednoznačného favorita kvalifkace, domácí výběr převyšovala ve všech směrech a hladce vyhrála.

Nivnice - Vyškov 2:3
Souboj s Vyškovem se změnil v přímou bitvu o druhou ligu. Matematika byla jasná, Nivnici zajistí postupové oslavy vítězství 3:0 nebo 3:1. Trtkovi svěřenci však prohráli hned první set a třebaže záhy vyrovnali, nakonec prohráli. „Po druhém ztraceném setu zápas ztratil náboj, bylo rozhodnuto," vysvětlil Ježek. „Kromě nedostatku zkušeností jsme doplatili i na velmi jednoduchou hru, která byla pro soupeře čitelná, takže jsme pak útočili do připravené obrany," uzavřel nivnický asistent.

Autor: ceh


Celý příspěvek

18.08.2007
ČESTICE, mistrovství republiky vesnických družstev

Třetí srpnový víkend se konal mistrovský turnaj vesnických volejbalových družstev. Nivnice se tohoto turnaje účastnila s nemalým cílem, a to obhájit loňské první místo. Do turnaje jsme nastupovali téměř ve stejné sestavě jako loni a většina soupeřů tu také nebyla poprvé. V sobotní rozehře vše nasvědčovalo tomu že můžeme pomýšlet na první mety. V neděli se ovšem nastupovalo s těžšími soupeři a rozhodovala každá maličkost. Po spočítání balonů a vyjetí výsledných tabulek bylo rozhodnuto. O dva míče nám uniklo první místo a o jeden balon druhé. Převzaly jsme pohár za třetí místo a s heslem nemusí pršet stačí když kape, jsme jeli domů.

Fotodokumentaci můžete vidět na http://www.charvatova.cz/

cesticeCelý příspěvek

04.08.2007
Volejbalový memoriál v Kobylí

Od sobotního rána probíhal každoroční turnaj ve volejbale v Kobylí. Zúčastnilo se 8 družstev včetně Nivnice.  Na lákavou první cenu v podobě pečeného selátka, jsme si museli nechat zajít chuť neboť po ztrátě možnosti bojovat o zlato jsme turnaj dohráli pouze z povinnosti. V celkovém umístění na čtvrtém místě, nám dieta jen prospěje.

oficiální fotodokumentaceCelý příspěvek

30.07.2007
Vranovské léto 2007

vranovskeletoPoslední víkend v červenci se koná všem volejbalistům známá akce Vranovské léto. Zde si můžou změřit své síly jak profesionální hráči tak amatérští volejbalisté obou pohlaví. Letos proběhl 38. ročník soutěže, který byl navíc ozvláštněn doprovodnými akcemi jako módní přehlídka či adrenalinový bike trial.

Do maratonu turnaje nastupovalo v sobotu v 9 hodin padesát týmů, hra se odvíjela na 12ti kurtech Vranovské přehrady. Mezi přihlášenými samozřejmě nemohli chybět stálí matadoři z Nivnice alias Seksy bonbonki, kteří se v současné sestavě zůčastnili již sedmého ročníku.

Jako cíl jsme si dali obhájit loňský postup ze skupiny, to se nám na konec povedlo a postupovalo se ze druhého místa do užšího výběru. Po dalších zápasech bylo rozhodnuto, že nedělní boje o medajle budeme sledovat už jenom jako diváci. V neděli v 9 hodin začali první zápasy vesměs už jenom profesionálních hráčů, kteří se postupně vyřazovali až do posledních čtyř družstev. V 14.00 za účasti české televize začala opravdová podívaná. Nejdříve změřily síly můži o třetí místo, kde musel díky stavu 1:1 rozhodnout až tiebreak. To jenom přidalo na atraktivitě a delší podívané. K vidění byli vyhlášení hráči z českých i zahraničních volejbalových družstev.  Boj  o třetí místo dopadl lépe pro tým Mrzáci, kteří porazili Elephants. Turnaj vyvrcholil soubojem týmů Opuchlé sovy (České Budějovice) a týmem Zdarec (Brno). Nakonec se zlatými medajlemi odletěli Opuchlé sovy.

Pro velkou atraktivnost turnaje hovoří v číslech i ceny, které byly v hodnotě 130 tisíc kč. Přes 300 hráčů a nespočet spokojených diváků.Celý příspěvek

22.07.2007
Turnaj nivnického koupaliště

poharV neděli 22. července se odehrál turnaj smíšených dvojic na nivnickém koupališti. Hra probíhala od devíti hodin za pěkného počasí a hudby na jednom pískovém kurtu. Do turnaje se překvapivě přihlásilo 17 týmů a pořadalé byli nuceni rozdělit soutěž na 3 čtyřčlenné skupiny a jednu pětičlenou. Z každé skupiny po patnácti míčové bitvě postupovaly dva týmy do osmičkového pavouka, kde se hrálo vyřazovacím způsobem. I přes delší čekací dobu se zúčastnění dobře bavili a turnaj probíhal ve správném sportovním duchu. Skupiny se stihly odehrát do třech hodin a pak se muzika i hra přitvrdila. Vznikaly jednomýčové náskoky, taktizování, překvapivé zvraty a občas vzduchem probleskly i zvukové emocionální výbuchy. Po třech hodinách nastoupily finálové dvojice. Na konci prvního odehraného setu vše zdramatizovala krátká silná dešťová přeháňka a vrchol turnaje pak pokračoval po krátkém soustředění v restauraci. Come back líp zvládla prohrávajíci dvojice a vitězství otočila na svojí stranu. Rozhodčím slibovaný ohňostroj Dana Nekonečného se nekonal, neboť mu zmokly rachejtle. Výsledné pořadí je tedy: 1. Jura s Hankou, 2. Laďa s Verčou, 3. Ondra s Bárou. Všem zúčastněným a pořadatelům gratulujeme, a můžeme se těšit na další opáčko.Celý příspěvek

11.07.2007
Turnaj Hodslavice 06-2007

dopíše M.S.

Celý příspěvek